Hastane Temizliği

Hastane Temizliği

Hastane alanları mikrop barındırma açısından en fazla riskli olan alanlardır. Farklı hastalıkları olan bir çok kişi sağlık hizmeti alabilmek için hastanelere gider. Farkında olmadan da farklı mikrop ve virüsler hastane ortamına yayılır. Bundan dolayı bu alanların dezenfekte işlemine dikkat edilmesi gerekir. Hastane temizliği nde gereken titizlik gösterilmelidir.

Hastane Temizliği Nasıl Yapılır

Hastane temizliği yaparken temizlik esnasında son derece titiz olunmalıdır. İnsanlar gezerken farkında olmadan bir çok hastalığı ve virüsü de yayarlar. Binlerce kişinin sirkülasyonu sağlanan hastanelerde, önlem alınmazsa bulaşıcı hastalık kapma riski de yüksektir. Bu hastalıkların önlenmesi için hastane temizliğinde gerekli sertifikalara sahip olan anti bakteriyel ürünler tercih edilmelidir.

Hastane odalarının temiz olması tedavi gören hastanın, tedavi süresinin kısalması ve yeniden mikrop kapmaması açısından çok önemlidir. Hastane odaları temizleneceği zaman odanın müsait olacağı zaman seçilerek hastalar rahatsız edilmemelidir. Oda içerisinde bulunan tefrişatlar uygun anti bakteriyel malzemelerle dezenfekte edilmelidir. Sık kullanılan yüzeyler özellikle irdelenmelidir. Odalarda bulunan tuvaletlerde ki çöpler atılmalı, klozet temizlenmeli, fayanslar ve kapı kolları da özenle temizlenmelidir. Artı Detay Temizlik Hizmetleri İstanbul hastane temizlik şirketi olarak gereken özeni göstermekteyiz.

Artı Detay Temizlik olarak 7/24 hizmet vermekteyiz.

TEL: 0212 596 00 790549 596 00 79

Hastane Temizliği Eğitimi

Hastane temizliği yaparken görevli temizlik elemanlarımız sağlıklarını korumak için gerekli iş kıyafetlerini titizlikle giyerler.
Temizlenecek alanın durumuna göre bone, yüz maskesi, eldiven gibi çeşitli temizlik malzemeleri giyerler. Hastane de temizlenecek bir çok farklı alan vardır. Her alan farklı görevde kullanılır ve farklı temizlik işlemi yapmak gerekebilir. Bu konuda yetkin personelimiz ile her türlü alanda temizlik işlemi yapmaktayız. Temizlik personellerimiz gerekli bilgi ve tecrübeye sahiptirler.

Hastaneler sürekli dezenfektasyon işleminin yapılması gereken alanlardır. İstanbul hastane temizlik şirketi olarak hastanelerde ve tüm sağlık kurumlarında, profesyonel temizlik personellerimiz ile gereken özeni göstererek temizlik işlemi yapmaktayız. Hastane temizlik alanları işini titizlikle yapan hastane temizlik şirketlerine verilmelidir. Hastane temizlik firması olarak hizmet veren Artı Detay Temizlik Hizmetleri, kurulduğu günden bugüne işini hassasiyetle yapan bir İstanbul temizlik şirketidir. Kullandığımız temizlik malzemeleri gerekli anti-bakteriyel özelliklere sahiptir. Firmamız bünyesinde çalışan bütün bireylerin bilgi olarak donanımlı olmasına önem göstermekteyiz. O yüzden firmamızda çalışan temizlik personellerine dönem dönem eğitim verilir. Bu şekilde eğitim seviyeleri artırılması amaçlanır.

hastane temizlik

Hastane Temizlik Firması

Hastanelerde temizlik sistemi bir program üzerine yapılır ve program üzerinden gerçekleştirilir. Hastane temizlik firmaları yapılan bu programa göre yapacağı işlemleri dizayn eder. Temizliği nasıl yapacağını, hangi malzemeleri kullanacağı gibi bilgileri belirler. Bu şekilde hastane temizlik işlerinde gereken disiplin sağlanmış olur.

Hastanelerde genellikle en iyi bir şekilde temizlenmesi gereken mekanlar yerler vardır. Ameliyathaneler, yoğun bakım üniteleri ve bunlara bağlı banyo, koridor, depo, personel odası, hasta bakım odaları gibi. Acil servis, merkezi sterilizasyon odaları, mikrobiyoloji laboratuvarı, gibi alanlarda ise temizlik anlık olarak yapılmalıdır. Kirlenen mekan kısa süre içerisinde temizlenmeli, mikroplardan arındırılmalıdır.

Hastane Temizlik Hizmeti Almak İçin Bilgi Alın !

Arnavutköy dezenfektasyon hizmet, Ataşehir dezenfektasyon hizmet, Avcılar dezenfektasyon hizmet, Bağcılar dezenfektasyon hizmet, Bahçelievler dezenfektasyon hizmet,  Bakırköy dezenfektasyon hizmet, Başakşehir dezenfektasyon hizmet, Bayrampaşa dezenfektasyon hizmet, Beşiktaş dezenfektasyon hizmet, Beylikdüzü dezenfektasyon hizmet , Beyoğlu dezenfektasyon hizmet, Büyükçekmece dezenfektasyon hizmet, Beykoz dezenfektasyon hizmet, Çatalca dezenfektasyon hizmet, Çekmeköy dezenfektasyon hizmet, Esenler dezenfektasyon hizmet, Esenyurt dezenfektasyon hizmet, Eyüp dezenfektasyon hizmet, Fatih dezenfektasyon hizmet, Gaziosmanpaşa dezenfektasyon hizmet, Güngören dezenfektasyon hizmet, Hadımköy dezenfektasyon hizmet, Kadıköy dezenfektasyon hizmet, Kağıthane dezenfektasyon hizmet, Kartal dezenfektasyon hizmet, Büyükçekmece dezenfektasyon hizmet, Maltepe dezenfektasyon hizmet, Pendik dezenfektasyon hizmet , Sancaktepe dezenfektasyon hizmet, Sarıyer dezenfektasyon hizmet, Silivri dezenfektasyon hizmet, Sultanbeyli dezenfektasyon hizmet, Sultangazi dezenfektasyon hizmet, Şile dezenfektasyon hizmet, Şişli dezenfektasyon hizmet, Tuzla dezenfektasyon hizmet, Ümraniye dezenfektasyon hizmet, Üsküdar dezenfektasyon hizmet, Zeytinburnu dezenfektasyon hizmeti vermekteyiz. Müşteri memnuniyetiniher zaman ön planda tutan uzman ekibimiz ile dilediğiniz zaman bize ulaşabilir, dezenfeksiyon ve hijyenik temizlik hakkında aklınıza takılan tüm sorularınızı bizlere sorabilirsiniz.

► İstanbul ‘un bir çok semtine İstanbul Hastane Temizlik Hizmeti, Avrupa Yakası Hastane Temizlik Hizmeti, Anadolu Yakası Hastane Temizlik Hizmeti hakkında bilgi almak için 0 212 596 00 79 telefonunu arayarak bize ulaşabilirsiniz. ◄